22 lutego, 2015

Pogoria Morsowała dla Kacperka :)


[AKTUALIZACJA:] Dzięki wszystkim, którzy przyszli pobiegać, pojeździć na rowerze, morsować lub po prostu popatrzeć i wesprzeć nas swoją obecnością (i portfelami) udało się zebrać wczoraj dla Kacperka 8 733,08 zł i 20 euro!!! Dziękujemy!

Cześć!

Przeogromne, gigantyczne wręcz podziękowania dla wszystkich uczestników dzisiejszego biegania, rowerowania i morsowania! Spotkaliśmy się wszyscy, żeby pomóc Kacperkowi i jego rodzicom zbierającym środki na jego leczenie w Stanach Zjednoczonych; Kacperek - mimo, że ma niecały roczek - już zmaga się z poważną chorobą: rakiem oka (siatkówczak). Niesamowite było to, ile osób zostało poruszonych jego walką z przeciwnościami losu i stawiło się licznie nad Pogorią III - zapraszamy do galerii i obszernej relacji z wydarzenia.


Pomagać można cały czas - na stronie Tata, syn i rak zamieszczone są wszystkie informacje.

Pojawili się również przedstawiciele władz miasta, wśród nich Prezydent Zbigniew Podraza (który wziął również udział w kilkukilometrowym biegu dookoła Pogorii III) - dziękujemy! Cała akcja nie mogłaby się odbyć bez czynnego zaangażowania Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz organizacji: Pogoria Biega, Będzińskiego Klubu Rowerowego GhostbikersPogoria Morsuje, Speleoklubu Dąbrowa Górnicza i Fitness Klubu Salsa. Miło nam było gościć Beatę - reprezentantkę Morsów z Chechła Rodem (Tarnowskie Góry). Odwiedził nas również Kacperek wraz rodzicami, bardzo wzruszonymi tyloma chętnymi do pomocy osobami - trzymamy za Was kciuki :)


Jak to wszystko wyglądało? Otóż o godzinie 11:00, po rozgrzewce prowadzonej przez Karolinę wraz z koleżankami-instruktorkami z Salsy, wyruszyli w trasę dookoła jeziora rowerzyści, następnie biegacze. Parę minut po 11:30 rozpoczęła się rozgrzewka dla morsów (również prowadzona przez instruktorki fitness z Salsy), po której do wody wkroczyły morsy (ponad 30 osób!). Po chwili zgromadzeni na molo mogli obejrzeć podlodowe nurkowanie kilku śmiałków z Pogoria Morsuje asekurowanych przez Adama ze Speleoklubu.

W morsowaniu wzięła również udział najmłodsza uczestniczka - sześcioletnia Kasia. Po kilkunastu minutach kąpieli, pływania i nurkowania w lodowatej wodzie morsy złożyły pamiątkowe podpisy na klubowym kalendarzu wystawionym następnie na aukcji - o czym niżej.

Po części sportowej odbyła się licytacja, na rzecz której Pogoria Morsuje przekazała: płytę CD Anny Dąbrowskiej (z autografem) - została wylicytowana za 20 euro, ręcznie zdobioną koszulkę klubową (80 złotych), kubki termiczne i porcelanowe (100 złotych), puchar za przepłynięcie Wisły podczas styczniowego Przeciągania Smoka w Krakowie (150 złotych) oraz klubowy kalendarz z podpisami uczestników dzisiejszego morsowania (200 złotych) - ogromne brawa dla licytujących za przeznaczenie niemałych kwot na pomoc Kacperkowi :) Podziękowania dla Ani, Gosi, Artura, Grześka, Bartka i Przemka za ofiarowanie powyższych "fantów" na licytację.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom dzisiejszej akcji, naszym sympatykom i zgromadzonym obserwatorom. Podziękowania również dla CSiR-u za ognisko na biegu/morsowania :) Do zobaczenia w przeręblu już w kolejną niedzielę.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz