11 lutego, 2016

Niebezpieczny lód - bezpieczne lodowiska

Dziękujemy Mariuszowi za świetne zdjęcia z dzisiejszej akcji, Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu z Dąbrowy Górniczej, Straży Pożarnej, Policji oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej za świetne przygotowanie i ciekawy pokaz (oraz za zaproszenie nas do pomocy :) ), a dąbrowskim Radnym Miejskim za pyszną i gorącą grochówkę :D Z pewnością to szkolenie pomoże uczestniczącym w nim dzieciom i młodzieży ustrzec się w przyszłości przed niebezpieczeństwem związanym z chodzeniem po lodzie na akwenach, a być może ocali im życie.

Za WOPR Dąbrowa Górnicza:

11 lutego 2016 r. na Pogorii III odbyło się szkolenie ”Niebezpieczny lód - bezpieczne lodowiska”. Szkolenie przygotowało Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Dąbrowie Górniczej, Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Górniczej, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. Uczestnikami szkolenia była młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Ze względu na brak lodu szkolenie odbyła się na piasku, gdzie Ratownicy zaprezentowali metody poruszania się po lodzie i samoratownictwa, następnie pokazano akcje z użyciem sprzętu ratowniczego, w której uczestniczyli Ratownicy Wodni z WOPR DG, Strażacy z PSP w Dąbrowie Górniczej oraz morsy z Pogoria Morsuje. Po szkoleniu można było posilić się ciepłą grochówką przygotowaną przez Radnych z Dąbrowy Górniczej.

  
Zdjęcia od Mariusza Galeria zdjęć od WOPR DG na FB


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz