29 stycznia, 2017

Dobro Powraca

Zapraszamy do galerii - wejście do niej: po przeczytaniu tekstu ;) Mamy dla Was też dwa filmy nakręcone kamerą termowizyjną!

Dzisiejsze morsowanie odbywało się pod hasłem "Dobro Powraca", a wszystko za sprawą Charytatywnego Biegu i Nordic Walking dla Piotrka Myśliwca o tej właśnie nazwie (więcej o wydarzeniu w tym miejscu) organizowanego przez Stowarzyszenie Pogoria Biega, Komitet Społeczny "Pomoc dla Piotrka" i Klub Morsów Pogoria Morsuje. Partnerem akcji było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Mnóstwo pozytywnych ludzi, mnóstwo zebranych pieniędzy, mnóstwo biegaczy, chodziarzy, morsów i sympatyków - dziękujemy!

Żeby nie przedłużać - chcieliśmy serdecznie podziękować niżej wymienionym za wsparcie i pomoc przy urządzaniu morsowiska:
- Rębacze i Lodołamacze: jak zawsze możemy na Was liczyć - dzisiaj to już szczególnie, przeciwnik był trudny i nieustępliwy, ale DALIŚCIE RADĘ!
- fantastyczni Strażacy z Osp Ujejsce: Panowie - ogromnie dziękujemy za Waszą pomoc, bez Was byłoby nam dużo ciężej przygotować morsowisko! Pełen "szacun", że nie tylko pomogliście piłą łańcuchową, ale chwyciliście za siekiery i walczyliście z nami ramię w ramię - DZIĘKUJEMY!
- Wolontariusze: zbiórka datków,
- Morsy i sympatycy: wsparcie datkami,
- Tajemniczy Sponsor: świetne naklejki Pogoria Morsuje, które rozdawaliśmy za "wrzutkę" do puszki wolontariuszy,
- Aleksandra, Łukasz, Andrzej: zdjęcia,
- Jacek: rozgrzewka,
- Piotr + ekipa: oznakowanie po morsowaniu,
- Przemek: megafon i prowadzenie,
- Uwolnieni od bólu: zobaczycie już niedługo, za co ;)

Gratulujemy "świeżakom" pierwszego morsowania!

Temperatury:
- woda: trochę ponad 0 stopni,
- powietrze: poniżej 0 stopni :D

PROŚBA DO WSZYSTKICH MORSÓW

Drogi Morsie!
Jeżeli przychodzisz na morsowanie i widzisz, że prace przy tworzeniu morsowiska trwają, to prosimy - podejdź i spytaj, czy nie przyda się Twoja pomoc; lubimy pracować siekierami i rąbać lód, ale jest to dość męczące zajęcie i każdy chętnie chwilę odpocznie. Dzięki pracy na zmianę szybciej wszyscy wejdziemy do przerębla, a stanie z boku tylko niepotrzebnie wychładza ;)

UWAGA: Jeżeli widzisz, że przy wejściu/wyjściu z wody jest tłok pomóż innym - lód jest śliski, łatwo na nim stracić równowagę. Jeśli możesz - podaj rękę wchodzącym lub wychodzącym do/z morsowiska. Na morsowaniu wszyscy się nawzajem pilnujemy, zwróć też szczególną uwagę na najmłodszych.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz