07 października, 2018

To nie jest nasz kadydat!

[AKTUALIZACJA 2018-10-13]

Drogie Morsy, Szanowni Państwo,

Po rozmowach z Komitetem Wyborczym kandydata na radnego na stronie Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej pojawiło się oświadczenie dotyczące opisywanej sytuacji:

Oświadczenie

Komitet Wyborczy Towarzystwo Przyjaciół Dąbrowy Górniczej zamieścił w swoich materiałach wyborczych, dotyczących jednego z naszych kandydatów do Rady Miasta, fotografię z wizerunkami członków oraz logo Stowarzyszenia Pogoria Morsuje. Fotografia ta została użyta bez zgody i wiedzy Stowarzyszenia Pogoria Morsuje.

W imieniu KW TPDG przepraszam Zarząd i członków Stowarzyszenia Pogoria Morsuje za zaistniałą sytuację. Zamieszczenie w/w fotografii nie było zamierzonym działaniem KW TPDG, mającym na celu wciągnięcie Stowarzyszenia Pogoria Morsuje w kampanię wyborczą do Rady Miasta Dabrowa Górnicza.

KW TPDG dokonało korekty w materiałach wyborczych – usuwając w/w zdjęcie.

Arkadiusz Rybak
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dąbrowy Górniczej

Niniejszym - jako zarząd Stowarzyszenia Pogoria Morsuje - uważamy sprawę za zamkniętą. Dziękujemy panu Prezesowi Arkadiuszowi Rybakowi za szybką reakcję i zdecydowane działanie.

[POST ORYGINALNY 2018-10-07]

Drogie Morsy, Szanowni Państwo,

21. października w całej Polsce odbywają się wybory samorządowe. W Państwa ręce mogła trafić ulotka jednego z kandydatów do rady miasta w Dąbrowie Górniczej, na której umieszczono fotografię przedstawiającą - między innymi - członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia. Na fotografii widnieje również nasze logo. Informujemy, że stało się to bez naszej wiedzy i zgody. Co więcej - kandydat ten nie jest nawet morsem...
Stowarzyszenie Pogoria Morsuje nie wspierało, nie wspiera i nie będzie wspierać żadnej opcji i ugrupowań politycznych.

W najbliższych dniach skierujemy do Komitetu Wyborczego tego kandydata pismo z żądaniem złożenia wyjaśnień dotyczących wykorzystania naszych wizerunków oraz znaku graficznego, jak również żądanie zaprzestania dystrybucji ulotki zawierającej powyższe.

Wszystkich Państwa, którzy odnieśli błędne wrażenie, że Pogoria Morsuje wspiera tego kandydata przepraszamy - materiał ten został wykorzystany bez informowania nas o tym.

A już 4. listopada zapraszamy na oficjalne otwarcie sezonu - niedziela, godzina 11:00, plaża przy molo, Pogoria III.  Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/346375012601994/

Pozdrawiamy,
Zarząd Pogoria Morsuje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz