16 stycznia, 2019

Oświadczenie zarządu stowarzyszenia Pogoria Morsuje

Oświadczenie zarządu stowarzyszenia Pogoria Morsuje

W związku z dniem żałoby narodowej ustalonym na sobotę, 19.01.2019, oraz wydarzeniem sportowym - bieg z przeszkodami „Mors Masakrator” - mającym odbyć się w tym samym dniu zarząd stowarzyszenia Pogoria Morsuje podjął decyzję o oficjalnym wycofaniu się ze współorganizacji wspomnianego biegu. Sama impreza po konsultacji z głównym organizatorem nie zostaje odwołana, udział każdego morsa - czy to jako uczestnika, czy jako wolontariusza - pozostaje decyzją indywidualną.

W związku z powyższym podczas biegu nasza flaga i baner nie będą eksponowane, nie będziemy też oficjalnie zabezpieczać końcówki biegu. Równocześnie, mając na uwadze dobre relacje oraz chęć wywiązania się z danego słowa organizatorowi, zarząd zwraca się z prośbą do morsów o pomoc w przygotowaniu przerębla (ostatniej przeszkody) na planowany bieg - szczegóły co do spotkania w terminie późniejszym. Główny organizator zabezpieczeniem morsowej przeprawy zajmie się we własnym zakresie.

Odnośnie niedzielnego morsowania, 20.01.2019 o 11:00 - zachęcamy uczestników kąpieli do przyniesienia ze sobą czerwonego balonika na znak solidarności z Jurkiem Owsiakiem, organizatorami i beneficjentami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - w której od kilku lat sami uczestniczymy. Przed samą rozgrzewką będzie chwila milczenia dla upamiętnienia zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Za zarząd Pogoria Morsuje,
Przemysław Solich
prezes stowarzyszenia

Dąbrowa Górnicza, 16.01.2019

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz