19 października, 2020

Czołem Morsy!

Stało się to, czego się obawialiśmy - wprowadzono obostrzenia dotyczące spotkań i zgromadzeń. Jako morsy chcemy bezpiecznie oraz bez negatywnych konsekwencji morsować, a w związku z tym, że na naszych imprezach pojawia się czasami nawet kilkaset osób podjęliśmy niełatwą decyzję o...

ODWOŁANIU wielkiego, grupowego otwarcia sezonu i ustanowieniu od 8. listopada nowej, świeckiej tradycji pod nazwą: DZIEŃ DĄBROWSKIEGO MORSA!

ODWOŁUJEMY również coniedzielne spotkania o 11:00. Dlaczego? Bo nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć otwartego i ogólnodostępnego terenu tak, żeby sprostać wprowadzonym ograniczeniom - a nie będziemy przecież ogradzać plaży i sprzedawać biletów...

Na czym DZIEŃ DĄBROWSKIEGO MORSA (jako ruchome święto w kalendarzu) ma polegać? Po prostu wtedy kiedy przypada, każdy mors mający swoją bazę w dąbrowskiej Pogorii III musi zamorsować ;) O dowolnej porze, w dowolnym miejscu, przestrzegając zasad bezpieczeństwa i obowiązujących uregulowań na danym terenie - w parze lub małymi grupkami. Kiedy obchodzimy DDM? W tym roku 8. listopada, a później zbiegać się ono będzie z każdym otwarciem sezonu.

Co niedzielnymi morsowaniami? Kiedy czujesz, że chcesz wskoczyć do lodówy to wskakujesz (pamiętaj, żeby nie robić tego samotnie) - musimy na razie "rozbić się" na małe podgrupy i przezimować do spokojniejszych czasów.

Świeżakiem jesteś? Nie zostawimy Cię na lodzie ;) Wrzucimy instruktaż (może jako krótki film), być może uruchomimy też zapisy na spotkania wprowadzające w małym gronie - inaczej nie jesteśmy w stanie zagwarantować kameralności wydarzenia. Damy radę Cię wychłodzić! Zajrzyj na pogoriamorsuje.pl - jest tam już kilka informacji dla nowicjuszy.

Akcja "Sprzątamy Pogorię III" 25.10 jest nadal aktualna - rozdamy worki na leżące tu i ówdzie znajdźki po letnikach, pokibicujemy nurkom i ruszymy dookoła Pogorii.

Liczymy na to, że jako morsowa społeczność stawiająca na pierwszym miejscu zdrowie i dobrą zabawę w bezpiecznych warunkach zrozumiecie naszą decyzję. Jako Pogoria Morsuje - czyli organizacja działająca w Dąbrowie Górniczej od kilku już lat - zawsze staramy się zapewnić Wam komfortowe i ciekawe spotkania. Teraz chwilowo musimy zrobić sobie przerwę, żeby po zniesieniu ograniczeń znów móc razem wskoczyć do przerębla :)

Bądźcie zdrowi!

Zapraszamy: śledź nas na Facebooku, żeby być na bieżąco z informacjami.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz