O nas

Jesteśmy grupą osób, które - gdy na zewnątrz robi się chłodno (a najlepiej: zimno czy wręcz mroźno) - wciskają się w kąpielówki i po rozgrzewce idą się moczyć w Pogorii III w Dąbrowie Górniczej. Na tym blogu będziemy zamieszczać nasze filmy, zdjęcia i informacje, kiedy można nas spotkać żeby "pomorsować".

Jesteśmy przy molo na Pogorii III w każdą niedzielę o 11:00, czasami w inne dni, głównie wieczorami - zależy, jak grafiki w pracy / szkole / na uczelni i obowiązki rodzinne pozwalają; na podstronie Kiedy morsujemy jest podany najbliższy termin kąpieli "indywidualnych". Jeżeli nigdy nie morsowałeś/łaś i chcesz spróbować albo robisz to od lat, ale zawsze solo - zapraszamy do kontaktu z nami. Pamiętaj: zawsze morsujesz na własną odpowiedzialność, zapoznaj się z sekcją O morsowaniu słów kilka!!! Dzięki uprzejmości dąbrowskiego CSiR (Centrum Sportu i Rekreacji - dziękujemy!) mamy możliwość korzystania z ich pomieszczeń żeby się przebrać i zostawić osobiste rzeczy (ważne, gdy ręce są nieco zgrabiałe albo szaleje jesienna/zimowa/wiosenna wichura).

12. stycznia 2015 współorganizowaliśmy Morsowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - było nas w wodzie 85 osób, łącznie z morsami piaskowymi (zwanymi tez rodziną lub przyjaciółmi) ponad 300! 10. stycznia 2016 roku powtórzyliśmy całą akcję - były ciasta, herbata, żurek i grill/ognisko :D

13. grudnia 2015 razem z 77 innymi klubami i grupami morsowymi podjęliśmy próbę pobicia rekordu Guinnessa w kategorii morsowania w wielu miejscach - czekamy na oficjalną decyzję komisji, czy nam się udało. Mamy również śmiałków z bardziej sportowym zacięciem - przepłynęli Wisłę wszerz podczas imprezy w Krakowie w 2015 roku, 3. stycznia 2016 płynęli wzdłuż brzegu (na dystansie około 750 metrów) :)

Jeżeli chcesz, możesz dostawać powiadomienia o nowych postach - z prawej strony jest pole subskrypcji, wystarczy, że podasz swój adres email.