08 lutego, 2015

Ostra jazda i przebieranki

Cześć morsoluby!

Dzisiaj była ostra jazda! Wiało, sypało, mroziło i zasłaniało widoki - czyli tak, jak hardcorowe morsy lubią najbardziej :D Temperatura powietrza w mieście to jakieś -4 stopnie, ale na Pogorii odczuwalna była na pewno niższa - tym lepiej dla nas.

Wietrzna pogoda najwyraźniej odstraszyła część morsujących, bo dzisiejsza gromada była mniej liczna od zeszłotygodniowej; kto nie był - niech żałuje, naprawdę było wyśmienicie. Mnóstwo nawianego śniegu pozwalało na urządzenie sobie kompleksowego okładu ze świeżego puchu, a ostry wiatr doskonale komponował się z mroźną wodą.
Dzięki uprzejmości dąbrowskiego CSiRu mogliśmy dzisiaj skorzystać z dwóch sal - osobno dla foczek i dla morsów - co było o tyle ważne, że cokolwiek byłoby na plaży od razu zostałoby w najlepszym przypadku zasypane śniegiem, a w najgorszym porwane przez wiatr. W kąpieli dołączyły do nas 3 nowe osoby (jedna pani i dwóch panów), dla których był to pierwszy skok do przerębla - jeszcze dwie kąpiele i mogą się dumnie nazwać morsami, trzymamy za nich kciuki!Na kolejne niedzielne morsowanie zapraszamy już za tydzień, a korzystając z okazji, że w tym roku ostatni dzień karnawału wypada 17. lutego mamy dla Was propozycję: PRZEBIERANE MORSOWANIE! O co chodzi? Za tydzień, o 11:00, spotykamy się jak co niedziela na kąpiel w przeręblu, ale tym razem do wody wskakujemy w przebraniu - w końcu to ostatnie morsowanie w tegorocznym karnawale :D Załóżcie na siebie cokolwiek, w czym raczej do jeziora się nie wchodzi - peruka, korale, garnitur, garsonka, strój narciarski albo Spidermana ;) Do zobaczenia w wodzie! Zapraszamy też do dopisania się do wydarzenia na Facebooku.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz