20 lutego, 2015

Pogoria Morsuje dla Kacperka - będzie się działo!

Cześć :)

Oj, będzie, będzie się działo w najbliższą niedzielę! Bieg i przejazd rowerowy, aukcje różniastych fantów podarowanych przez kluby i stowarzyszenia, grupowe morsowanie (może uda nam się zorganizować przepływanie pod lodem - wszystko zależy od warunków na jeziorze), a na koniec: niespodzianka: dzięki Dąbrowskiemu Centrum Sportu i Rekreacji - zapraszamy na wspólne ognisko/grilla! Jest jeden warunek: każdy przynosi własny prowiant :) Jeżeli nie morsujesz to przyjdź wesprzeć nas swoją obecnością, przyprowadź też rodzinę i znajomych - po co siedzieć w domu, jak można wyjść na spacer i pomóc przy okazji małemu chłopaczkowi? Przypominamy - zbieramy na wyjazd i operację w Stanach małego, ośmiomiesięcznego Kacperka Siewniaka chorego na nowotwór oka - "siatkówczak". Więcej o akcji można przeczytać we wcześniejszym wpisie i na stronie siepomaga.pl, jest tam zamieszczony dramatyczny apel taty chłopca, fragment którego pozwolę sobie zacytować:

Podczas ostatniego badania, które odbyło się 3 lutego, lekarze wykryli w Twoim oczku „coś”, co tymczasowo zostało zamrożone krioterapią. Kolejne badanie już za 3 tygodnie. Musimy mieć przewagę nad nowotworem schowanym za błyskiem w Twoim oczku. Leczenie Melphalanem to jedyna skuteczna metoda, która uchroni Cię przed utratą wzroku, oczka oraz przerzutami do maleńkiej główki. To wszystko u dr Abramsona w USA, bo w Polsce ta metoda nie jest wykonywana ani refundowana przez NFZ.


Co do wspomnianych aukcji: od nas będzie ręcznie wykonana przez Artura klubowa koszulka, jak również puchar, który Grzesiek i Artur w pięknym stylu wywalczyli podczas VIII. edycji Przeciągania Smoka przez Wisłę w Krakowie parę tygodni temu! Dziękujemy chłopaki, to bardzo hojny gest z Waszej strony! Być może jeszcze parę gadżetów uda nam się zorganizować, zobaczymy. Rzecz jasna cały czas będzie można dorzucić parę groszy do puszek - do czego zachęcamy.

Korzystając z okazji - prosimy wszystkich, którzy chcą wziąć czynny udział w morsowaniu, o dostarczenie podpisanego oświadczenia o odpowiedzialności za własny (lub podopiecznego) stan zdrowia - to dla nas bardzo ważne. Wypełnienie takiego oświadczenia to rzecz jednorazowa - jeżeli już go nam dostarczyłaś/łeś, nie ma potrzeby robić tego ponownie.  Z góry ogromnie dziękujemy za zrozumienie. Przypominamy: każdy bierze udział w zimowej kąpieli na własną odpowiedzialność - jeżeli nie jesteś pewien, czy ta forma aktywności Ci odpowiada lub czy możesz to robić, prosimy o zapoznanie się z tekstem "O morsowaniu słów kilka" - zapraszamy tam również wszystkich tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z oszczędzaniem na kąpielach w domu ;)

Do zobaczenia w licznym gronie osób o gorących sercach już wkrótce, 22. lutego - w niedzielę nad Pogorią III!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz