28 lutego, 2016

100 morsów na 100-lecie Dąbrowy Górniczej - za nami :)

Kochane Morsy,

Jak zwykle pokazaliśmy, że jesteśmy niesamowici! Woda po naszym wejściu do niej niemal zawrzała - nic dziwnego, skoro w Pogorii było ponad 100 morsów o gorących sercach (dokładna liczba nie jest znana, nie wszyscy wpisali się na listę)! Fantastyczna grochówka, przepyszne ciasta i nasze doborowe towarzystwo z Pogoria Morsuje przyciągnęło również sporo osób z zadziwieniem obserwujących to, co działo się w wodzie, na plaży, przy plaży i na deptaku - i o to nam właśnie chodziło. Oprócz doskonałej zabawy związanej z obchodami 100-lecia nadania praw miejskich Naszemu Miastu chcieliśmy również wesprzeć Franka - dzięki Wam się to udało (zebraliśmy 1308,76 zł, 2,02 Euro i 1 Lir Turecki!). Dziękujemy przesympatycznym wolontariuszom zaangażowanym w zbiórkę funduszy dla Franka, jak również pilnującym, żeby każdy mors (również "piaskowy") dostał swój kawałek słodkości.

Kliknij w zdjęcie, a automagicznie skoczysz do galerii :)
Najpierw była rozgrzewka prowadzona przez Kaję ze Sparty, następnie radosne odśpiewanie "1000 lat", kilkukrotne wejścia do lodowatej wody (w międzyczasie trochę biegania po plaży), a później mogliśmy posilić się genialną grochówką, którą zawdzięczamy Kamilowi Dybichowi, Grześkowi Przewieźlikowi, Robertowi Kazimirskiegmu i Sławkowi Żmudce - czterem dąbrowskim radnym, a zarazem morsom. Na stołach czekały wyborne ciasta przygotowane przez wolontariuszy, między innymi z Inicjatywy Dąbrowskiej i Speleoklubu Dąbrowa Górnicza, jak i przez samych morsów. Kto już pojadł z kuchni polowej i dosłodził ciastem mógł dołączyć do morsów grzejących się przy ognisku na terenie CSiR. Mogliśmy również złożyć życzenia Piotrkowi i Łukaszowi, którzy w ten weekend obchodzili urodziny - Wszystkiego Najlepszego!

Druga część naszej galerii
Bardzo miło nam było gościć delegacje zaprzyjaźnionych klubów morsowych - przyjechały do nas między innymi Morsy z Chechła Rodem (Tarnowskie Góry) oraz Jurajskie Morsy (Zawiercie). Odwiedził nas też Franek ze swoją Mamą, która serdecznie podziękowała za zaangażowanie i okazane wsparcie :)

Na koniec chcieliśmy Wszyscy Razem złożyć najserdeczniejsze życzenia Naszemu Miastu - "1000 lat, Dąbrowo Górnicza" :D

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz