12 lutego, 2016

100 morsów na 100-lecie miasta - wstępniak

Drogie Morsy,

Jak zapewne wiecie, w tym roku Dąbrowa Górnicza obchodzi setną rocznicę nadania praw miejskich, a tym samym swoje setne urodziny! Żeby jakoś po morsowemu również uczcić to wydarzenie mamy propozycję: spotkajmy się na niedzielnym morsowaniu 28. lutego o 11:00, ale tym razem "odstrzeleni" jak na urodziny u najlepszej przyjaciółki (ewentualnie u najlepszego przyjaciela). Jeżeli jednak nie bardzo chcecie wchodzić do wody "pod krawatem" tudzież w szpilkach, to nagnijmy trochę tradycję i przedłużmy sobie karnawał - czyli wskakujemy do wody w dowolnych przebraniach!

Po rozgrzewce i radosnym morsowaniu odśpiewamy wszyscy tradycyjne "100 200 lat", napijemy się chłodnego szampana (bezalkoholowego), prawdopodobnie będzie też gorący żurek (rozmowy trwają), a na pewno będzie czekało rozpalone ognisko, na którym będzie można upiec np. kiełbasę, porozmawiać i spotkać się z innymi morsami na nieco suchszym gruncie ;) Odnośnie szampana i wkładki na ogień - nie chcemy nic narzucać, prosimy więc o przyniesienie własnego zaopatrzenia.

W związku z tym, że - jak wszem i wobec wiadomo - mroźne serca morsów są najgorętsze, staramy się pomagać tym, którym jest dużo ciężej: na nasze miejskojubileuszowe morsowanie zaprosiliśmy Komitet Społeczny dla Franka. Franek jest radosnym siedmiolatkiem z ciężkim upośledzeniem, wadą genetyczną, gładkomózgowiem, padaczką, niepełnosprawnością narządu wzroku i wieloma innymi problemami zdrowotnymi. Będziemy wdzięczni za każdy grosz wrzucony do puszki wolontariuszek i wolontariuszy - dla Franka :)

Za parę dni na Facebooku udostępnimy wydarzenie (do którego odnośnik podamy na blogu) i tam będziemy publikować wszystkie aktualności - zachęcamy do polubienia i śledzenia naszego profilu.

Cała akcja jest darmowa, jednak będą zapisy przez maila i lista do podpisu - każdy mors uczestniczący w "urodzinach" otrzyma na swoją skrzynkę pocztową pamiątkowy, imienny certyfikat (szczegóły wkrótce) :)

Zbiórka prowadzona przez Komitet Społeczny dla Franka jest oficjalnie zarejestrowana w MSWiA pod numerem 2016/213/KS (weryfikacja).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz