10 kwietnia, 2017

Zakończenie sezonu 2016/17 już w poniedziałek!


Choć słońce operuje wysoko nad widnokręgiem, a temperatury oscylują już srogo powyżej 10 st. Celsjusza, to woda jeszcze przyjemnie chłodzi. Tradycją już jest, że w Lany poniedziałek z wielką pompą kończymy sezon morsowy. Z tej okazji Pogoria Morsuje zaprasza wszystkich na ostatnie w tym sezonie morsowanie. Spotykamy się 17 kwietnia o godzinie 11:00, jak zawsze na plaży przy molo na Pogorii III.

Podczas świętowania zakończenia sezonu obowiązują stroje luźne i nie do końca plażowe. Można przebrać się za Elvisa, hot doga lub za ulubionego ministra czy też lidera opozycji totalnej. Chłop może za babę, baba za chłopa, gruby za chudego i odwrotnie. Dowolność strojów nieograniczona. Nie zaleca się jedynie przebrania za Marzannę - NW organizatorów raczej nie obejmuje następstw nieszczęśliwych wypadków.

Jako że Lany Poniedziałek z natury jest lany, namawiamy też do uzbrojenia się we wszelką broń wodną. Z doświadczenia wiemy, że sikawki typu jajeczko czy też strzykawki (nawet te o pojemności 100 ml) może i dają radę w czasie podrywu, ale nie mają szans z wiadrami czy hydronetkami. Zadbajcie też o zabezpieczenie swoich ubrań przed nadmiarem wody latającej w powietrzu - worki foliowe powinny sprostać temu zadaniu.

Jak co tydzień przypominamy o uniesieniu się honorem i nie zjadaniu chleba rzucanego z molo przez gapiów, tym bardziej że po zakończeniu części wodnej morsowania do dyspozycji będzie rozpalony grill. Wszelkie prosiaki, barany, pęta kiełbasy zapewniamy sobie we własnym zakresie.

Przy okazji zakończenia sezonu chcemy zachęcić Was, czyli wszystkie Cudne Morsice i Szlachetne Morsy, do wspomożenia naszych słabszych braci, których ewolucja co prawda zrzuciła z drzewa jak nas, ale łapy im cztery zostawiła. Na miejscu obecni będą wolontariusze Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami "Nadzieja na dom". Tym razem podopiecznym stowarzyszenia bardziej przydadzą się środki finansowe, więc apelujemy o ewentualne przygotowanie się wedle własnego uznania. Parafrazując poetę Jonasza Koftę: "Pamiętajmy o jaskiniach, przecież stamtąd wyszliśmy".

Zatem do zobaczenia w Lany Poniedziałek.

Tekst: Szymon Hnatów

Zapraszamy do zapisywania się w wydarzeniu na FB :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz