03 grudnia, 2017

Pierwszy śnieg

Czołem Morsy!

W niedzielę na plaży i w wodzie były TŁUMY! Szacun, szacun wielki za frekwencję; można poznać, że zima coraz bliżej, bo morsów masa nad Pogorią :D Dwie galerie - pod tekstem.

Długie modły i starania w ministerstwach się opłaciły - na morsowanie mieliśmy śnieg! Razem z zami cieszyli się z niego nasi goście, czyli Świętochłowicki Klub Morsów Harciole - dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy częściej, pewnie niedługo wskoczymy do Was z rewizytą.

W środę zorganizujemy sobie wieczorne morsowanie mikołajkowe (czapki mikołajowe warto z szaf wyciągnąć), a już za tydzień w niedzielę również mikołajkowe, ale tym razem w dzień, jak zawsze o 11:00. Dwa morsowania mikołajkowe? Jasne, skoro 6 grudnia wypada w tygodniu, to kto nam zabroni założyć stroje Mikołajów i Śnieżynek dwa razy? Tacy jesteśmy ;)

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym chcielibyśmy pomóc w przygotowaniu paczek dla 80 dzieciaków ze świetlic środowiskowych, dlatego gorąco zachęcamy Was do przyniesienia na NIEDZIELNE morsowanie słodyczy, którymi wspomożemy Fundację Godne Życie z Dąbrowy Górniczej. Dla niektórych maluchów jest to jedyny prezent, jaki dostaną w grudniu. Czego do paczek brakuje: batony typu Mars, Bounty itp., draże, żelki miśki, paluszki solone, chrupki np. Cheetos, cukierki czekoladowe, orzeszki ziemne w torebkach, gumy Mamba. Z góry dziękujemy za te, jak i każde inne smakowite podarunki :)

Jeżeli ktoś chciałby dorzucić coś do paczki a nie może być w niedzielę, tylko w środę, to zachęcamy do przekazania podarunku właśnie wtedy: organizacją zbiórki zajmie się Bartosz - dzięki!


Pamiętajcie:

  • środa 6.12, g. 20:00 - morsowanie mikołajkowe 1
  • niedziela 10.12, g. 11:00 - morsowanie mikołajkowe 2 połączone ze zbiórką słodyczy dla dzieciaków z świetlic środowiskowych (Fundacji Godne Życie)


Wieczorem (w środę) fotografa "etatowego" nie będzie - prosimy więc chętne morsy o udokumentowanie i przesyłanie zdjęć mejlem na pogoriamorsuje@gmail.com (nie Messengerem, tragicznie z niego ściąga się zdjęcia w większej ilości).
PS. Słitfocie jak najbardziej, niekoniecznie same selfiki ;)

W śniegu i piachu brodzili:

  • debeściarze z Pogoria Morsuje i Świętochłowic: morsowanie i okrzyki,
  • Jacek: trening,
  • Andrzej: focie,
  • Przemek: gadka i focie.

Galeria 1

Galeria 2

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz