03 marca, 2018

Walne, klub, co dalej

Drogie Morsy!


Zima jakby się ocknęła i przyniosła sympatyczny mróz (w końcu!), jednak nie da się ukryć, że wiosna podstępnie się już skrada - zmiana temperatury ma nastąpić już w ten weekend :( U nas też pewne zmiany były, a będą i kolejne: w grudniu, po 6 latach "luźnej" działalności staliśmy się pełnoprawnym stowarzyszeniem, zarejestrowanym w KRS. Niesie to ze sobą kilka obowiązków, ale jeszcze więcej korzyści - możemy oficjalnie występować na arenie stowarzyszeń, w urzędach, mamy faktyczną i realną kartę przetargową przy dokonywaniu zakupów czy załatwianiu spraw związanych z naszą zimową (i nie tylko) działalnością.

Mamy sprawny zarząd, komisję rewizyjną, sekcję trenerską i fotoreporterską (co, mamy nadzieję, widać); mamy też swój sądownie zatwierdzony Statut, na podstawie którego działamy (wszystkie szczegóły na PogoriaMorsuje.pl/O nas). Fantastycznych morsów jest coraz więcej, przychodzą nowi: doświadczeni i świeżaki - dla wspólnego bezpieczeństwa i utrzymania sympatycznej atmosfery "pisze się" regulamin morsowania, żeby każdy z nami morsujący wiedział, na jakich zasadach spotykamy się i korzystamy z atrakcji na Pogorii.

Coraz częściej słychać też pytania: "Jak do Was dołączyć?", "Kiedy będą polary, szlafroki, kurtki? Gdzie klubowy autobus, wyjazd na biegun, moje klapki?!" - no i super! Tak właśnie powstaje klub, nie tylko podczas klasycznych coniedzielnych lub luźnych wieczornych spotkań, ale przez wspólne ciuchy, ogniska, abordaże i najazdy ;) Jako zarząd chcielibyśmy wszystkich zainteresowanych zaprosić na Walne Zgromadzenie Pogoria Morsuje, na którym będzie można formalnie zapisać się do klubu, dowiedzieć na jakich zasadach widzimy dalsze akcje, zadać pytania i poobżerać się ciastkami. Do ustalenia pozostaje termin - dla większości najwygodniejsza będzie sobota, dlatego pozostaje wybór która z nich, czy jeszcze w marcu, czy już na spokojnie, po zakończeniu sezonu.

Obserwując, rozmawiając, patrząc z boku, ze środka i podglądając inne kluby widać, że jesteśmy niesamowicie zgraną, dużą grupą, nasza skromna (acz waleczna) delegacja w Mielnie tylko to potwierdziła - warto to ciągnąć dalej i działać razem. Chcielibyśmy też zorganizować jedną, wspólną grupę na FB dla klubowiczów - żeby wewnętrznie się organizować, zgadywać na spotkania i informować o ciekawych okołoklubowych sprawach. Mamy kilka propozycji nazw - ankieta już wkrótce, będzie można dodawać swoje typy :) Pełna demokracja :D

Na zakończenie dwie prośby: uczulcie swoich znajomych i niemorsujących członków rodziny, żeby przy morsowaniu nie stawali przy samym brzegu i PRZEDE WSZYSTKIM nie wchodzili na lód - pamiatkowa fota to świetna sprawa, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo wszystkich i komfort morsujących. Druga rzecz: czasami pojawiają się osoby postronne, niekiedy będące mniej lub bardziej wyraźnie "pod wpływem" - starają się dołączyć do morsujących, co może być dla nich niebezpieczne; jeśli widzicie taką sytuację: reagujcie, dajcie znać prowadzącemu spotkanie, trenerowi, kolegom/koleżankom. Zdrowie i bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Wkrótce ankieta: termin Walnego i nazwa grupy :)

Chłodno pozdrawiamy,
Pogoria Morsuje
Dąbrowa Górnicza, 03.03.2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz